Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

CZY TE PODZESPOLY UCIAGNA NOWSZE GRY?


slawekxxx12

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam skladam wlasnie kompa do gier mam juz upatrzone podzespoly chcialbym poznac wasza opinie na ich temat czy pójda mi te nowsze gry np: Crysis 2, BF3 Multi, Metro 2033, Wiedźmin 2, gta4. Jesli pujda to na jakich detalach

Oto co planuje kupic:

http://allegro.pl/asus-p8b75-m-lx-usb3-i3-2120-2x3-3ghz-4gb-ddr3-i2720342293.html płyta procek i ram oplaca sie to brac?

 

http://allegro.pl/gigabyte-radeon-hd7770oc-1gb-ddr5-px-128bit-box-i2725920595.html grafika

 

http://allegro.pl/dysk-wd-caviar-green-wd5000azrx-sataiii-64mb-500gb-i2717898806.html dysk 500gb

 

Zasilacz mam 450W powinien dac rade. Wypowiadajcie sie jesli cos zle dobralem i czy nie za drogo. Pozdrawiam

Opublikowano

Ta płyta: http://www.morele.ne...75-m-lx-500556/

 

RAM: http://www.morele.ne...g1333kh-406493/

 

Proc: http://www.morele.ne...120-box-375927/ Nie wiem czy w zestawie dodają paste na wszelki wypadek łap http://www.morele.net/cooler-master-htk-002-u1-gp-51465/

 

786zl a masz 8gb ramu zajebistych patriotów z radiatorami.

 

Dysk : http://www.morele.ne...akx-oem-353686/

 

Grafa: http://allegro.pl/no...2727708484.html

 

Cena lekko ponad 1500zł.

Jeśli bedziesz mial wiecej kasy poprostu bierzesz taka karte: http://allegro.pl/sa...2704647288.html

Stop gotowym zestawom komputerowym!

http://www.stopgotowcom.pl/

Masz pytanie? Pisz Pw

Pomogłem? Licze na +

Opublikowano

na twoim miejscu slawek brał bym inny procek a mianowicie cos z serii intel core i5 z 4 rdzeniami, płyte i ram masz dobre, jesli chodzi o grafike to mam taka tylko z asusa i polecam, a zasilacz z ocz tylko ja mam 650w http://www.track-ws....apper&Itemid=11

 

Jak bedziesz chcial dodatkowej pomocy pisz na priv

Opublikowano

Komputery to moja praca nie pouczaj mnie.

Muszę cię pouczać jeżeli nie wiesz co robisz. Jeżeli pracujesz przy komputerach i takich rzeczy nie wiesz to jesteś jednym z tych którzy pracują przy komputerach(np sprzedawcy w sklepach komputerowych), a nie mają o nich pojęcia.

Jeżeli chodzi o zestawy nisko budżetowe to wiem co i jak, bo w nich się specjalizuję.

1372333810-U137250.jpg

Opublikowano

Muszę cię pouczać jeżeli nie wiesz co robisz. Jeżeli pracujesz przy komputerach i takich rzeczy nie wiesz to jesteś jednym z tych którzy pracują przy komputerach(np sprzedawcy w sklepach komputerowych), a nie mają o nich pojęcia.

Jeżeli chodzi o zestawy nisko budżetowe to wiem co i jak, bo w nich się specjalizuję.

Ale ja nie jestem sprzedawcą w Saturnie na dziale elektronika :D

 

W takim razie co proponujesz ze stajni AMD,Phenoma BE? :D Na prostym przykładzie:

 

Mając 6 samochodów przewieziesz wiecej ludzi,wiecej - nie szybciej.Mając 2 szybkie samochody przewieziesz mniej ludzi ale o wiele szybciej.Na przykładzie gier odpalasz jedna gre a nie 6. Procesory wielojajowe są dobre do pracy gdzie jest duzo rzeczy na raz tu jest jedna ale wymagająca.Na przykładzie BF3 wykorzystuje max 3 rdzenie.

 

 

Od slawka zalezy co wybierze chciał opinie to podałem swoją na tym polega forum :) Za 1,5 koła nie złożysz nic ciekawszego do sprzetu na ultra potrzeba 3 tys.

Stop gotowym zestawom komputerowym!

http://www.stopgotowcom.pl/

Masz pytanie? Pisz Pw

Pomogłem? Licze na +

Opublikowano

FX-y czyli tak zwane buldożery to nie opłacane procesory (zwłaszcza do gier). Najtańszy opłacalny procesor to i3 2120 lub również phenom II x4 965 BE ale tutaj trzeba dokupić chłodzenie i go kręcić. Grafika jaką polecam to zależnie od budżetu radeon hd7770 > hd7850 od zielonych (nvidia) nie za bardzo ale jak już ktoś by się uparł to gtx650ti i wyżej bardzo opłacalny gtx660 :)

 

Co do jechania i3 z powodów dwóch procesorów to architektura intela jest lepsza i dodatkowo procek ma 4 wątki co za tym idzie jest wydajnieszy :)

 

Ktoś u góry podał kartę http://allegro.pl/nowy-sapphire-radeon-hd6850-1gb-gddr5-fv-gw-i2727708484.html

 

hd6850 w tej cenie nieopłacalny ponieważ tylko 12 miesięcy gwarancji a lepszy od hd7770 do końca nie jest :P

 

 

perfrel.gif

 

 

Wersja Gigabyte hd7770 ma 3 lata gwarancji i jest tańsza :P

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-hd7770-1024mb-rev-2-0-gv-r777oc-1gd-456181/

Opublikowano

Buldozer hahahahahahah xD

Widziałeś testy? Buldożery miażdżą te wasze intele.

 

FX-y czyli tak zwane buldożery to nie opłacane procesory (zwłaszcza do gier). Najtańszy opłacalny procesor to i3 2120 lub również phenom II x4 965 BE ale tutaj trzeba dokupić chłodzenie i go kręcić. Grafika jaką polecam to zależnie od budżetu radeon hd7770 > hd7850 od zielonych (nvidia) nie za bardzo ale jak już ktoś by się uparł to gtx650ti i wyżej bardzo opłacalny gtx660 :)

 

Co do jechania i3 z powodów dwóch procesorów to architektura intela jest lepsza i dodatkowo procek ma 4 wątki co za tym idzie jest wydajnieszy :)

 

Ktoś u góry podał kartę http://allegro.pl/no...2727708484.html

 

hd6850 w tej cenie nieopłacalny ponieważ tylko 12 miesięcy gwarancji a lepszy od hd7770 do końca nie jest :P

 

 

perfrel.gif

 

 

Wersja Gigabyte hd7770 ma 3 lata gwarancji i jest tańsza :P

 

http://www.morele.ne...7oc-1gd-456181/

Skąd ty tutaj w ogóle jesteś? Proszę cię grzecznie wyjdź.

Jeżeli FX nie są do gier to moja matka zrobi ci grzybową.

 

Ale ja nie jestem sprzedawcą w Saturnie na dziale elektronika :D

 

W takim razie co proponujesz ze stajni AMD,Phenoma BE? :D Na prostym przykładzie:

 

Mając 6 samochodów przewieziesz wiecej ludzi,wiecej - nie szybciej.Mając 2 szybkie samochody przewieziesz mniej ludzi ale o wiele szybciej.Na przykładzie gier odpalasz jedna gre a nie 6. Procesory wielojajowe są dobre do pracy gdzie jest duzo rzeczy na raz tu jest jedna ale wymagająca.Na przykładzie BF3 wykorzystuje max 3 rdzenie.

 

 

Od slawka zalezy co wybierze chciał opinie to podałem swoją na tym polega forum :) Za 1,5 koła nie złożysz nic ciekawszego do sprzetu na ultra potrzeba 3 tys.

Miałem ci podać? Proszę:

 

MOBO:320

 

http://www.ceneo.pl/13142052

CPU:350

 

http://www.ceneo.pl/4650978

COOLER:90

 

http://www.ceneo.pl/6516220

GPU:760

 

http://www.ceneo.pl/17662751

PSU:240

http://www.morele.net/zasilacz-ocz-zs-550w-135-80-plus-bronze-ocz-zs550w-eu-413359/

RAM: 80

 

http://www.morele.net/pamiec-good-ram-ddr3-4-gb-2x2gb-1333mhz-pc3-10600-cl-9-gr1333d364l9-4gdc-244577/

1372333810-U137250.jpg

Opublikowano

@UP

 

Sam wyjdź B) Bo widzę że AMD ma tutaj swojego wiernego pieska =] Głośno szczeka a mało robi xD

 

@Topic

 

W skrócie i3 to energooszczędny, wydajny, tani procesor. Nie ma tutaj możliwości OC (podkręcenia) ale spójdzmy na to z takiej strony że za tą kwotę czego się spodziewać. Poza tym trzeba było by dokupić chłodzenie za 150zł a wtedy to po prostu bardziej opłacało by się kupić i5 :)

 

Phenom został wydany bardzo dawno temu, sprawdzony staruszek który trzyma się w swoim przedziale cenowym ponieważ jak na swoją cenę jest wydajny i ma możliwość OC. Ale do tego trzeba dokupić chłodzenie oraz płytę główną z porządną sekcją zasilania.

 

CPU (350) + MOBO (300-350) + Chłodzenie za około 150zł co daję sume 800 - 850zł, a jeżeli chodzi o i3 to CPU (450) + MOBO (200-250) i mamy sumę 650-700zł

 

Taniej a lepiej, i nie trzeba bawić się w podkręcanie a nie którzy pewnie wolą tego unikać :P

 

 

gta4_1920.png

 

 

metro_1920.png

 

 

A tu po podkręceniu tego Twojego phenoma, warto? ^^

 

 

arma2_noc_1920.png

 

 

bf3_1920.png

 

 

crysis2_1920.png

 

 

Do tego dorzyćmy minus na rzecz amd w postaci prądożernej maszyny :)

 

 

wykresy_14.png

 

 

wykresy_15.png

 

 

A boldożerów nie ma co komentować bo nie mają co się równać z tymi dwoma procesorami. Ktoś u góry wgl dał testy fx-ów ale pewnie nie wiedział nawet co wkleja ponieważ na nich być może są fx-y ale vishera a nie buldożer co jest różnicą B)

 

AMD wydaje właśnie pod konieć października procesory vishera (podobnież miał to być 25) na tej samej architekturze co buldożery, niby mają być o 15% wydajniejsze ale to się jeszcze okaże. Póki co czekam na jakieś warygodne i godne uwagi testy w grach na widnows 7 (a nie jakieś tam 8) + ważna jest cena gdy trafią one do pólek sklepowych.

 

A z resztą jakieś testy już są, które w dodatku pokazują że dopiero 6 rdzeniowy procek przegania i3 :rolleyes:

 

 

amd_vishera_fx_8350_wykres_15.png

 

 

Jakby ktoś chciał o nich trochę poczytać to proszę bardzo LINK

Opublikowano

A ty znowu z tym samym wyjeżdżasz?

Widać że fanboy intela :)

Podałem mu bardzo dobry zestaw na którym pogra sobie w bf3 na full HD w ultra, ale taki "znaffca" jak ty zawsze będzie miał jakieś problemy -.-

1372333810-U137250.jpg

Opublikowano

Kto tutaj jest fanboyem to nie chcę "mówić". Nie mówię że na Twoim nie pogra na ultra ale i3 również to ogranie i to nawet lepiej więc nie rozumiem nic z tego =]

 

W dodatku w późniejszym czasie i3 wymienisz na i5/i7 a z AMD co wsadzisz? Buldorzera? Vishera?

 

Zastanawia mnie Twoje zdanie na temat buldożerów, pewnie uważasz że i5 jest gorszy od takiego 8 rdzeniowego fx-8150

Opublikowano

Zależy jaki i5 ;)

Nie, nie sądzę że gorsze, ale w cenie takiego FX-8120(około 600zł) nie ma porównywalnego Intela, i5-2500k stoi po około 800-850zł.

Gdyby to był zestaw za 3k to bym mu polecił Intela, ale w tak niskim budżecie lepszy jest Phenom II, bo będzie lepszy nie tylko pod przyszłe gry które mają wykorzystywać więcej rdzeni, ale i do aplikacji typu Photo Shop i renderowania.

Jeżeli nowe FX'y okażą się wydajne i tanie to nadal będę stał za AMD.

 

Wiesz czemu testy nowych FX'ów robione są na windowsie 8? Bo windows 8 ma wspierać wielordzeniowość i procesory AMD mają mieć 40% wzrost wydajności (osobiście nie wierze w 40%, ale 15-20% tak) więc jeśli ktoś ma CPU AMD powinien zmienić Windowsa na 8

1372333810-U137250.jpg

Opublikowano

Flap:

 

FX4300 ma kosztować jakoś mniej niż 400zł, FX6300 z 520-540zł, a FX8320 kosztują 669zł.

 

 

W dodatku w późniejszym czasie i3 wymienisz na i5/i7 a z AMD co wsadzisz? Buldorzera? Vishera?

 

Visherę, Steamroller'a może nawet jeszcze więcej. AMD dąży do wyżyłowania AM3+, a nie intelek zmienia podstawki. Na co zmieni i3 przy słabej mobo? i5 i i7 bez K. Na Hasswele nie ma co liczyć, bo one już są na 1150. i5 2500k mogli zrobić na 775, ale to już nie na temat.

 

Jakby ktoś chciał o nich trochę poczytać to proszę bardzo LINK

Akurat na bmk.pl testy Vishery są biedne. Nie ma MP3, BF3, MoH 2k12 etc.

 

AMD wydaje właśnie pod konieć października procesory vishera (podobnież miał to być 25) na tej samej architekturze co buldożery, niby mają być o 15% wydajniejsze ale to się jeszcze okaże. Póki co czekam na jakieś warygodne i godne uwagi testy w grach na widnows 7 (a nie jakieś tam 8) + ważna jest cena gdy trafią one do pólek sklepowych.

 

Vishera już jest tylko czekamy na półki sklepowe wypełnione nimi.

 

Jakbyś "znaffco" zauważył W8 ma bardzo poprawiony multithreading, a to jest wybawieniem dla FX'ów :) Windows 7 ma nadał problemy z instrukcjami FX'a.

Opublikowano

I Anoizm wszystko ładnie wyjaśnił ;)

Więc jeśli FX-4300 będzie kosztował 400zł to będzie go można dawać do niskobudżetowych zestawów i wtedy będzie miażdżył i3 jeszcze bardziej niż 965BE

1372333810-U137250.jpg

Opublikowano

W tej cenie jedynie AMD, bo i3 jest słabe dopiero i5 coś jest warty.

PC: AMD Ryzen R5 5600X 4.6GHz 1.125V  /\ SPC Fortis 3 /\ MSI B450 Tomahawk /\ 32GB Kingston Fury Renegade RGB 3600MHz CL16 /\ XFX RX 6800 SWFT319 16GB  /\ Lexar NM620 2TB + Kingston NV1 512GB + MX500 500GB /\ MSI MPG A850G /\ Genesis Irid 505 Black V2 /\  Acer XV272UPbmiiprzx "27" WQHD + IIyama x2483hsu-b1 "24" FHD /\ Win10 Pro
Mobilne: One+ 11 5G 16/256, Konsola: PS4 PRO CUH-7016B 1TB, PS3 Super Slim CECH4004A 320GB, PSP 2003 32GB SD, Steam Deck 2TB, Xbox One S TV: TCL C728 55" UHD VA 120hz
Muzyczny sprzęt: Asus Xonar DGX + HyperX Cloud Core + Creative Pebble X Plus, Diora WS354+Imago Acoustic ima 383 70W+Logitech Bluetooth, Soundcore Motion+, Soundcore Q30 ANC

Opublikowano

Co do procka już wybrałem i3 ponieważ za ok rok wymienię go na i5/7. Teraz prosiłbym o wybranie karty graficznej do max 700 zł. Dobrze by było żeby była na PCI-E 3.0 i na szynie 256 bit. Doradźcie coś

Opublikowano

Źle zrobiłeś, ale to twój wybór -.-

Karta:

 

http://www.ceneo.pl/17736407

Ta jest lepsza, ale trzeba dopłacić 60zł

 

http://www.ceneo.pl/17662751

1372333810-U137250.jpg

Opublikowano

Myślę że za tą kwotę opłacalnym wyborem będzie ta (687 + koszty przesyłki to akurat coś około 700zł :P)

 

http://www.agito.pl/...attr=248-513091

 

Battlefield 3

http://www.techpower...yalQueen/9.html

 

Crysis

http://www.techpower...alQueen/13.html

 

Metro2033

http://www.techpower...alQueen/18.html

 

Widzę że OC też nieźle wychodzi

http://www.techpower...alQueen/31.html

 

Więc nawet nie ma się co zastanawiać B)

 

@Edit

 

Na jakiej płycie? :D

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...